Global Game Jam Riga 2013

Pasākuma reģistrācija ir slēgta.

Kas ir Global Game Jam?

Global Game Jam ir 48h spēļu veidošanas maratons, kurā tiek radītas spēles vairāk kā 50 valstīs. Šogad pirmo reizi tas tiek rīkots arī Latvijā. Šī ir tava iespēja 48 h laikā no runātāja kļūt par darītāju, iespēja iepazīties ar līdzīgi domājošiem spēļu veidošanas entuziastiem, kā arī iespēja uzlabot savas prasmes spēļu veidošanā.

Kāds ir Global Game Jam mērķis?

Galvenais mērķis ir sanākt vienkopus, lai izveidotu datorspēli, galda speli, vai kāršu spēli. Dalībnieki nekavējoties veido spēles prototipu, balstoties uz doto tematu, kurš tiek paziņots pasākuma sākumā. Galvenais uzdevums ir izveidot spēli no paša sākuma līdz beigām ne ilgāk, kā 48 h laikā. Tik īss laiks tiek izvēlēts, lai motivētu kreatīvu domāšanu, veidojot mazas, bet inovatīvas un eksperimentālas spēles.

Game Jam Riga sponsors - Amber Games

Amber Games(www.ambergames.com) ir viens no vadošajiem spēļu izstrādātājiem un izplatītājiem Baltijas reģionā. Kompānija tika dibināta 2006. gadā un šobrīd kompānijas portfelis paplāšinās ar MMO, sociālo un mobilo platformu spēlēm dažādos žanros, tādos kā reālā laika stratēģijas spēles, fantāzijas lomu spēles, sporta simulātori. Amber Games populārākā spēle ir 1100AD(http://1100ad.com/) - pārlūkprogrammas RTS, kas apvieno vairāk nekā 1,8 miljonu spēlētāju visā pasaulē un ir tulkota vairāk nekā 27 valodās. 1100AD kļuvusi par „BBGsite” portāla 2012. gada #1 iecienītāko stratēģijas spēli. Amber Games — ir vieta, kur vairāk nekā 80 talantīgi spēļu izstrādātāji, mākslinieki un programmētāji strādā kopā un ražo augstas kvalitātes spēles spēļu faniem visā pasaulē. Pasākumu apmeklēs arī Amber Games eksperti, kuri sestdienas laikā palīdzēs izstrādātājiem. Katrs, kuram interesē darbs spēļu izstrādē, var mēgināt pieteikties darbam Amber Games http://ambergames.com/en/careers

Kad notiks Global Game Jam?

Šogad tas sāksies 25. janvārī, plkst. 17:00 un beigsies 27. janvārī ap plkst. 19:00.

Cik maksā dalība pasākumā?

Dalība ir bezmaksas. Tomēr dalībnieku skaits ir ierobežots. Reģistrācija ir atvērta līdz 23. janvārim.

Kas man būs nepieciešams?

Noteikti ir nepieciešams savs portatīvais dators, var noderēt arī pagarinātājs. Piekļuve strāvas kontaktiem un Wi-Fi būs pieejams uz vietas. Laiku pa laikam uz vietas būs pieejami arī zinoši cilvēki spēļu izstrādes un dažādu tehnoloģiju jomā, kuri sniegs konsultācijas. Tā pat, uz vietas būs pieejams dzeramais ūdens, tomēr pašiem būs jāparūpējas par ēdienreizēm.

Kur notiks Global Game Jam Riga 2013?

Pasākums notiks Raiņa Bulvārī 19., Latvijas Universitātes ēkā, Datorikas Fakultātē - 3. stāvā.

Vai komanda ir jāveido pašam?

Nē, komandas tiks izveidotas uz vietas. Tomēr nav aizliegts ierasties ar saviem draugiem, tikai pārliecinies, ka arī viņi ir reģistrējušies.

Vai ir jābūt profesionālai pieredzei?

Nē, nākt var jebkurš, tikai pārliecinies, ka Tev pašam ir vīzija par to, ko vēlies darīt. Ja esi grafiskais dizaineris, pārliecinies, ka līdzpaņemtajam portatīvajam datoram ir visi nepieciešamie grafiskie rīki. Ja esi programmētājs, ņem vērā, ka galvenais mērķis ir fokusēties uz ideju, nevis pašiem spēļu dziņiem. Tas kādu spēles dzini izvēlaties būs atkarīgs no jums pašiem, tomēr mēs neiesakām patērēt pārāk daudz laika, lai veidotu spēles dzini. Piemēram, varat lietot kādu no šiem dziņiem:

Vai man ir vajadzīgas īpašas prasmes lai piedalītos?

Datora lietošanas prasmes, protams, var būt noderīgas, jo īpaši programmēšanā, tomēr tās nav obligātas. Laipni tiek gaidīti gan dizaineri, gan komponisti un izstrādātāji tā pat kā ikviens, kurš vēlas piedalīties GGJ. Dalībniekiem, kuri vēlas veidot galda vai kāršu spēli nepieciešams par to painformēt organizatorus iepriekš.

Man šķiet, ka manas sociālas prasmes nav pietiekoši labas

Neuztraucies, tāpat kā Tu, mēs visi esam spēļu veidošanas entuziasti. Esam pārliecināti, ka atradīsim kopīgu valodu un sapratni. Pasākuma sākumā tiks veiktas arī komandu veidošanas procedūras. Galvenais atceries labi izturēties pret pārējiem.

Vai man būs jāstrādā veselas 48 stundas?

Nē, lai arī tas nav aizliegts, tomēr tas netiek rekomendēts. Guļot 5-6 stundas diennaktī, tava produktivitāte pieaugs. Labāk vienoties ar savu komandu par darba laika plānošanu. Vietas gulēšanai daudz nebūs, tomēr vari riskēt un paņemt guļammaisu - ja neesi no Rīgas un tev nav kur palikt. Ēka būs atvērta dalībniekiem visas 48 stundas.

Kas notiks ar manu darbu?

Komanda un izstrādātāji patur visas tiesības uz radīto spēli, tomēr Global Game Jam demonstrēt spēles pēc saviem ieskatiem. Visām spēlēm jābūt nosūtītām (kopā ar pirmkodu) GGJ tādā stadijā kādas tās ir pasākuma pēdējā dienā (27. janvāris). Ja vēlāk spēles veidotāji vēlas iesniegt citu spēles versiju, to varēs darīt. Visiem dalībnieki reģistrējoties GGJ nepieciešams piekrist Creative Commons, share, alter, no sell licencei.

Pasākuma programma

1. diena – Check-ins, komandu veidošana

2. diena – darbs pie spēles

3. diena – Darbs pie spēles un prezentācijas

Kopsavilkums:

Laiks

25. janvāris plkst. 17:00

Vieta

Raiņa Bulvāris 19, Latvijas Universitātes ēka, Datorikas Fakultāte - 3. stāvs.

Valoda

Angļu

Ideja

Tev var būt jau kāda spēles ideja iepriekš (idejiski), tomēr spēles tematika būs GGJ organizatoru dotā, tā būs viena vienota visā pasaulē.

Kas Tev būs nepieciešams?

Reģistrēšanās

Reģistrēšanās ir pieejama no 15. janvāra – 23. janvārim.

Atbalstītāji:

Gamedev.lv
Latvijas Universitātes Datorikas fakultāte
Latvijas Universitātes Datorikas fakultātes Studentu pašpārvalde
MightyFingers

Kontakti, jautājumi un ieteikumi

e-mail