Ziņas

Apbalvoti Latvijas spēļu gada balvas 2017 laureāti.

Apbalvoti Latvijas spēļu gada balvas 2017 laureāti.

Linda Strazdiņa, 10.01.2018

10. janvārī pulksten 19.00 “Latvijas Universitātes un Microsoft Inovāciju centrā” notika “Latvijas spēļu gada balvas 2017” apbalvošanas svinīgā ceremonija, kurā tika paziņoti trīs nominanti sešās kategorijās un apbalvoti laureāti. 

Par Latvijas “Gada spēli 2017” pēc žūrijas vērtējuma tika atzīta “Rezrog”, kura ieguva arī balvu par “Labāko grafiku” un “Labāko datorspēli”, nominācijā “Labākā mūzika un skaņa” balvu saņēma “Bearslayer”, “Labākais geimplejs” saņēma spēle “Adventuring Gentleman”, savukārt, kā “Labākā viedtālruņu” spēle tika atzīta "Bacterial Takeover".

Pēc žūrijas atzinuma, aizvadītais gads ir bijis jo īpaši labvēlīgs tieši datorspēlēm, no kurām lielākā daļa publicētas veikalā Steam. Salīdzinot ar citiem gadiem, šajā kategorijā publicēto spēļu skaits ir ievērojami audzis un žūrijai priecēja to kvalitāte, tādēļ izvēle starp nominācijām un laureātu ieguvējām nebija viegla. Rezultātā visās kategorijās, izņemot “Labākā viedtālruņu spēle”, pamātā arī cīnījās savā starpā tikai datorspēles un šajā cīņā līdz nominācijām nonāca Rezrog, Bearslayer un Adventuring Gentleman.

Pasākumu organizēja Latvijas Spēļu izstrādātāju asociācija (LSIA) ar Game Insight atbalstu. Šogad “Latvijas spēļu gada balva” tika rīkota jau trešo reizi un spēles izvērtēja starptautiska sešu cilvēku žūrija: Mārtiņš Moriss, (Latvijas "Gada spēle 2016" uzvarētājs - Roboball), Andrejs Kļaviņš (SIA Next Level dibinātājs un spēļu satura veidotājs ar vairāk kā 10 gadu pieredzi), Ģirts Linkums (interesējas par spēļu industriju Latvijā jau vairāk kā 10 gadus, veido Latvijā radīto spēļu apskatus), Uldis Greters (azartisks spēļu straumētājs kanālā TwitchTV), Grzesiek Mazur (galvenais programmētājs tādām spēlēm kā “This War of Mine” and “Oh...Sir!! The Insult Simulator") un Laurynas Vainius (“Nordcurrent” spēļu satura veidotājs).

Līdzīgi kā aizvadītajā gadā, arī šogad LSIA redzes lokā nonāca ap 40 spēlēm, kuras tika publicētas 2017. gadā. Galvenie kritēriji, lai spēles tiktu izvērtētas: spēlēm jābūt publicētām 2017. gadā un uzņēmumam ar kura vārdu tās publicētas ir jābūt reģistrētam Latvijā.

 

Apbalvoti Latvijas spēļu gada balvas 2017 laureāti. image 1 Apbalvoti Latvijas spēļu gada balvas 2017 laureāti. image 2 Apbalvoti Latvijas spēļu gada balvas 2017 laureāti. image 3

Autorizācija

Lietotājs

Parole


Reģistrēties Aizmirsu paroli