Kas ir Latvijas Spēļu izstrādātāju asociācija?

Latvijas Spēļu izstrādātāju asociācija (LSIA) tika dibināta 2014. gadā, taču faktiski uzsāka savu darbu jau 2007. gadā. LSIA statūti: statuti.pdf. Asociācijas mērķi ir:

  1. Veicināt Latvijas Spēļu industrijas attīstību;
  2. Veicināt savstarpēju sadarbību starp spēļu izstrādātājiem;
  3. Izglītot spēļu izstrādātājus Latvijā.

LSIA katra mēneša otrajā trešdienā rīko pasākumu GameDev Meetup, kurā spēļu izstrādātāji apmainās ar pieredzi un dalās ar informāciju par saviem sasniegumiem. Reizi gadā LSIA rīko spēļu konkursu BRSD un piedalās starptautiskajā spēļizstrādes maratonā Global Game Jam. LSIA ar Latvijas spēļu izstrādātājiem paredzētu stendu piedalās arī dažādās izstādēs, piemēram, GameOn Viļņā, Lietuvā, UniCon un Riga Comm Rīgā. Katru gadu LSIA apkopo informāciju par Latvijā radītām spēlēm, kā arī apbalvo gada labāko spēli. Asociācija arī palīdz spēļu izstrādātājiem iegūt atbalstu dalībai starptautiskās izstādēs, kā arī 2017. gadā un 2018. gadā rīkoja starptautiskas spēļu izstrādātāju konferences.

Kā un kāpēc tika izveidota LSIA?

LSIA aizsākās kā vietne gamedev.lv, kuru 2007. gadā izveidoja Elviss Strazdiņš. Tā tika veidota ar mērķi apkopot visas Latvijā radītās spēles un informēt spēļu programmētājus par spēļizstrādes aktualitātēm Latvijā un pasaulē. Lapu neveido liela organizācija, bet tikai pāris cilvēki un saturu tajā veido paši spēļu izstrādātāji. To vari veidot arī Tu, iesūtot mums rakstus par sev interesējošām tēmām.

Kā es varu kļūt par Latvijas Spēļu izstrādātāju asociācijas biedru?

Iepazīsties ar LSIA statūtiem, aizpildi uzņemšanas iesniegumu (paraugs atrodas šeit: iesniegums.docx) un nosūti to (neparakstītu) uz info@gamedev.lv! Pēc iesnieguma saņemšanas LSIA uzaicinās Tevi ar parakstītu iesnieguma kopiju ierasties uz biedrības sēdi, kurā tiks izskatīta Tevis uzņemšana asociācijā.

GameDev Meetup

GameDev Meetup ir ikmēneša spēļu izstrādātāju saieti, kas notiek katra mēneša otrajā trešdienā. Parasti šajā pasākumā tiek lasītas lekcijas, tiek noturētas diskusijas, un pasākuma laikā visiem tā apmeklētājiem ir iespēja atrast līdzīgi domājošos. Lai kļūtu par lekcijas pasniedzēju GameDev Meetup, izmantojiet šo pieteikšanās formu!

LSIA rekvizīti

Nosaukums: Latvijas Spēļu izstrādātāju asociācija
Reģistrācijas numurs: 40008228551
PVN numurs: LV40008228551
Juridiskā adrese: Ernesta Birznieka-Upīša iela 29-20, Rīga, LV-1011
Bankas konts: LV62HABA0551039560060

Autorizācija

Lietotājs

Parole


Reģistrēties Aizmirsu paroli