Ziņas

Jaunumi video spēļu veidotājiem

Jaunumi video spēļu veidotājiem

Linda Strazdiņa, 16.12.2013

17. decembrī Nacionālais Kino centrs un MEDIA Desk Latvija, sadarbībā ar Latvijas Nacionālo arhīvu organizē informatīvu tikšanos kinoteātrī K. Suns no plkst. 11:00 – 15:30. Tikšanās pirmajā daļā runāsim par Latvijas filmu nodošanu arhīvam, bet otrajā  – par jaunajām atbalsta iespējām video spēļu veidošanā programmas Radošā Eiropa ietvaros.

Plānotā darba kārtība:

Latvijas filmu nodošana Latvijas Nacionālajam arhīvam. Filmu mantojuma saglabāšana un pieejamības nodrošināšana ir katras savu kultūru cienošas valsts pienākums un atbildība. Eiropas Savienības mērogā par to iestājas arī tikko kā apstiprinātās audiovizuālo nozaru atbalsta programmu vadlīnijas.

Latvijas kontekstā esam to formāli ieviesuši jau kopš Filmu likuma pieņemšanas 2010.gada jūnijā, paredzot obligātu valsts atbalstīto filmu nodošanu Latvijas Nacionālajam arhīvam gada laikā pēc to pabeigšanas (saskaņā ar Filmu likuma 4.pantu gada laikā pēc tādas Latvijas filmas pabeigšanas, kura saņēmusi publisko finansējumu, producentam jāiesniedz Latvijas Nacionālajam arhīvam filmas oriģinālu vai filmas kopiju tādā formātā, kas ļauj iegūt filmas oriģināla kvalitāti). Realitātē, tomēr, šī Latvijas kultūras mantojuma saglabāšanai nozīmīgā nosacījuma ieviešana dzīvē nav bijusi tik veiksmīga, jo aptuveni tikai 15% no valsts atbalstītajām filmām šobrīd glabājas Latvijas Nacionālā arhīva Filmu arhīvā.

Šajā sakarā NKC kopā ar Filmu arhīvu ielūdz Latvijas producentus uz informatīvu sanāksmi, lai sniegtu praktisku informāciju par filmu nodošanas mehānismu, kā arī, lai veicinātu izpratni par abpusēju izdevīgumu filmu glabāšanai drošā un tam atbilstošā vidē, vienlaicīgi nodrošinot Latvijas filmu mantojuma saglabāšanu.

Būsim priecīgi šajā sanāksmē satikt visu Latvijas filmu producentus, jo papildus obligātajai valsts atbalstīto filmu glabāšanai, Filmu arhīvs vēlas uzņemties rūpes par visām Latvijas filmām. 

12:30 – 15:30 Jaunumi video spēļu veidotājiem.

Programmā Radošā Eiropa viens no jauninājumiem salīdzinājumā ar pašreizējo MEDIA programmu ir atbalsts video spēļu attīstīšanai – izstāstīsim galvenos nosacījumus, kā arī pieteikšanās termiņus. Lai padarītu ‘sauso’ informāciju interesantāku, aicināsim pāris Latvijas spēļu veidotājus pastāstīt par saviem jaunākajiem produktiem un plāniem. Bet tikšanās goda viesis (pateicoties KM atbalstam) būs Morten Brunbjerg – radošs spēļu scenāriju rakstītājs no Dānijas. Morten mudinās katru spēli veidot kā stāstu, kura virzību nosaka spēlētājs – tieši tādas spēles grasās atbalstīt programma Radošā Eiropa. Vairāk par Morten Brunbjerg http://www.mortenbrunbjerg.dk/blog/

Būsim priecīgi satikt gan Latvijas filmu producentus, gan spēļu veidotājus, gan visus interesentus.

Informācijas avots: Nacionālais Kino centrs.

Autorizācija

Lietotājs

Parole


Reģistrēties Aizmirsu paroli